Informații dosare ce cuprind 5001/109/2022
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
5001/109/2022
Data înregistrării:
10 octombrie 2022, ora 10:20:00
Data ultimei modificări:
20 mai 2024, ora 18:32:25
Instanță:
Tribunalul Argeș
Secție:
Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
Materie:
litigii de muncă
Obiect:
calcul drepturi salariale
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
MILITARU ANTON IONEL - Reclamant
UNITATEA MILITARA 01971 - Pârât
MINISTERUL APĂRĂRII NAŢIONALE - Pârât
Ședințe:
19 martie 2024, ora 10:00
Complet: C6-LM-FOND
Tip soluție: Ia act de renunţare la judecată
Soluția pe scurt:
În temeiul art. 406 Cod procedură civilă ia act de renunţarea reclamantului la judecata cererii.
Cu recurs în termen de 30 zile de la comunicare, ce va fi depus la Tribunalul Argeş.
Pronunţată azi 19.03.2024, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
14 noiembrie 2023, ora 10:00
Complet: C6-LM-FOND
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pune în vedere reprezentantului pârâtei să depună la dosar dovada plăţilor integrale pentru toate perioadele solicitate, iar în măsura în care se află în imposibilitate de a le depune, să facă dovada clară în acest sens.
Prorogă discutarea excepţiilor invocate prin întâmpinare şi a probatoriului solicitat pentru termenul de judecată acordat la data de 19.03.2024.
Cu apel odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 14 noiembrie 2023, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale.
13 iunie 2023, ora 10:00
Complet: C6-LM-FOND
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de reprezentantul pârâţilor şi amână judecata cauzei la data de 14 noiembrie 2023.
Se comunică reclamantului precizările şi înscrisurile depuse de pârâţi pentru acest termen de judecată, pentru a lua cunoştinţă de conţinutul acestora şi a-şi pregăti apărarea.
Cu apel odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 13 iunie 2023, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
7 martie 2023, ora 10:30
Complet: C6-LM-FOND
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Admite solicitarea formulată de apărătorul reclamantului şi amână judecata cauzei la data de 13 iunie 2023, pentru a-i da posibilitatea să ia cunoştinţă de înscrisurile depuse la acest termen de judecată şi pentru a formula apărări cu privire la excepţia lipsei de interes.
Cu apel odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 07 martie 2023, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
Pagina principală