Informații dosare ce cuprind 5075/97/2016

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 5075/97/2016
Data înregistrării: 10 noiembrie 2016, ora 12:54:00
Data ultimei modificări: 16 aprilie 2025, ora 09:42:23
Instanță: Tribunalul Hunedoara
Secție: SECTIA a II-a CIVILA, DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV SI FISCAL
Materie: Faliment
Obiect: procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni
Stadiu procesual: Fond

Părți:
SC ARMOR SECURITY SRL - ÎN INSOLVENŢĂ - Creditor
SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC HUNEDOARA SA - Debitor
SC LANŢ MINIER SRL - Creditor
SINDICATUL "NOROC BUN" - Intervenient în nume propriu
SC GEROM INTERNAŢIONAL SA - Creditor
SC CENTRUL DE CALCUL INFO 98 SA - Creditor
OSCAR DOWNSTREAM SRL - Creditor
DEVATRANS SRL - Creditor
SOCIETATEA NAŢIONALĂ DE ÎNCHIDERI MINE VALEA JIULUI SA - Creditor
SC GAMIATRICOS COM SRL (SC GINARD COM SRL) - Creditor
ENERGOREPARAŢII SERV SA - Creditor
SC FORTEX FOOD DISTRIBUTION SRL PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR HERAL CONSULT IPURL - Creditor
SC LCC COMPANIA CĂRBUNELUI SRL - Creditor
SERVICIUL DE PAZĂ ŞI PROTECŢIE VISPO SRL PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR MOLDOVEANU VERONICA ŞI ADMINISTRATOR JUDICIAR CONTINVEST INSOLVENŢĂ SPRL - Creditor
SC COMPACT SECURITY SRL - Creditor
SOCIETATEA LAZĂR & COMPANY SRL - Creditor
TELECERNA SRL - Creditor
DGRFP TIMIŞOARA- AJFP HUNEDOARA- SERVICIUL FISCAL MUNICIPAL PETROŞANI - Creditor
SINDICATUL MUNTELE - Intervenient
SC GEROM INTERNAŢIONAL SA - Creditor
SC DERATOINVEST SRL - Creditor
DEVATRANS SRL PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR SP ACTIV EXPERT IPURL - Creditor
SC REDOLAJ SRL- ÎN INSOLVENŢĂ- PRIN ADMINISTRATOR SPECIAL BLIDARU IOAN - Creditor
SINDICATUL SOLIDARITATEA HUNEDOARA - Intervenient
UAT PETRILA - Intervenient
EXPERT INSOLVENŢA SPRL - Lichidator
FLORUŢ EMIL - Petent
TOTAL CM SRL PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR EXPERT COM SPRL - Petent
PRIMAGRA SRL - Petent
ACM GORJ SRL - Creditor
ADETRANS SRL - Creditor
ADMINISTRAŢIA BAZINALĂ DE APĂ JIU - Creditor
ADMINISTRAŢIA FONDULUI PENTRU MEDIU - Creditor
ADMINISTRAŢIA NAŢIONALĂ APELE ROMÂNE BUCUREŞTI -ADMINISTRAŢIA BAZINALĂ DE APĂ MUREŞ - Creditor
ADMINISTRAŢIA NAŢIONALĂ A REZERVELOR DE STAT ŞI PROBLEME SPECIALE UNITATEA TERITORIALĂ 515 BUCUREŞTI - Creditor
AGROALIMENT - Creditor
ALSTING TIMSERV SRL - Creditor
ANCA STEEL DISTRIBUTION - Creditor
A&O YVA MIXED FARM CESIONAR ANINOASA TIM SRL - Creditor
APASERV VALEA JIULUI - Creditor
APAPROD SA - Creditor
ARTECA JILAVA - Creditor
ARTEGO SA - Creditor
AUTORITATEA NAŢIONALĂ DE REGLEMENTARE ÎN DOMENIUL ENERGIEI - Creditor
ADMINISTRAŢIA NAŢIONALĂ PENTRU ADMINISTRARE ŞI REGLEMENTARE ÎN COMUNICAŢII-DIRECŢIA REGIONALĂ TIMIŞ - Creditor
BALKAN COAL ENERGY SRL - Creditor
BANCA COMERCIALĂ ROMÂNĂ - Creditor
BDO AUDIT SRL - Creditor
BEJ DURBACĂ CLAUDIA - Creditor
BELEVION GEOTOPOP SRL - Creditor
BLAJ PETRU - Creditor
BODO INVEST SRL - Creditor
CENTRU DE CALCUL INFO 98 SA - Creditor
CENTRUL DE PREGĂTIRE PENTRU PERSONALUL DIN INDUSTRIE ACTIVITĂŢI ECONOMICE - Creditor
CHIMOPAR TRADING SRL - Creditor
CLIMATICO LINE SRL - Creditor
COMAT DOLJ SA - Creditor
COMAT SA - Creditor
C.N. DE CĂI FERATE CFR SABUCUREŞTI SUCURSALA REGIONALĂ DE CĂI FERATE TIMIŞOARA - Creditor
COMPANIA NAŢIONALĂ DE TRANSPORT A ENERGIEI ELECTRICE TRANSELECTRICA SA - Creditor
COMUNA ŞOIMIŞ - Creditor
COMUNA VEŢEL - Creditor
CON METAL CFR SRL - Creditor
CNIM GROUPE - Creditor
CONTROL POINT SRL - Creditor
COPROT SRL - Creditor
COTRACO ROM SRL - Creditor
COŢOVANU MINODORA CAMELIA - Creditor
COV INSPECT SRL - Creditor
CRYSTAL GROUP SRL - Creditor
DAFOCHIM DISTRIBUTION SRL - Creditor
D &D SAFE SRL - Creditor
DEAC ELENA - Creditor
DEAC LAURENŢIU - Creditor
DEAC MARIUS - Creditor
DELOITTE CONSULTANŢA SRL - Creditor
DIATOURS SRL - Creditor
DIRECŢIA GENERALĂ DE ADMINISTRARE A MARILOR CONTRIBUABILI - Creditor
DOMET IMPEX SRL - Creditor
DREGHICI ALIN DANIEL - Creditor
EBM PAPST ROMANIA SRL - Creditor
EDG EDIL PITEŞTI SRL - Creditor
EDIL URBAN SERV SA PRIN LICHIDATOR JUD. INSOLVENT CONSULT SPRL - Creditor
REŢELE ELECTRICE ROMANIA SA - Creditor
ELECTROVAL SOUND SRL - Creditor
ELTECH SRL - Creditor
ELTEMES SP Z.O.O - Creditor
ENEL ENERGIE SA - Creditor
ENERGOMONTAJ SA - Creditor
ENERGOREPARAŢII SERV SA - Creditor
E-ON ENERGIE ROMANIA SA PRIN CESIONAR INVEST CAPITAL LTD - Creditor
EUROETRANS INDUSTRY SARL - Creditor
EUROSTING AAW INDUSTRY SRL - Creditor
FABRIKA MASZYN I URZADZEN OMAG - Creditor
FELIN SRL - Creditor
FORMENEREG SA - Creditor
FORTE SYSTEMS SRL - Creditor
FORTEX FOOD DISTRIBUTION SRL - Creditor
FORTZA. RO SRL - Creditor
GAVELLA COM SRL - Creditor

Ședințe:
21 iulie 2025, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)MA
Tip soluție:
Soluția pe scurt:

31 martie 2025, ora 10:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Admis
Soluția pe scurt: Respinge cererea formulată de Cozmircom SRL, ca neîntemeiată. Admite cererile formulate de administratorul judiciar Expert Insolvenţă SPRL şi creditoarea Extruplast SRL. În temeiul art. 145 alin. 1 lit. B şi E din Legea nr. 85/2014, Dispune începerea procedurii falimentului debitoarei Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA,Desemnează lichidator judiciar provizoriu pe Expert Insolvenţă SPRL. Stabileşte termen de control la data de 21.07.2025.

24 martie 2025, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: amână pronunţarea la data de 31.03.2025

24 februarie 2025, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru comunicarea cererilor de intrare în faliment

2 decembrie 2024, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: prorogă discutarea cererii de intrare în faliment formulată de Extruplast Logistic SRL după restituirea dosarului de la Curtea de Apel Alba Iulia

4 noiembrie 2024, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)MA
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: Se constată că, prezentul dosar are stabilit termen de judecată la data de 02.12.2024 pentru soluţionarea cererii de intrare în faliment formulată de către Extruplast Logistic SRL. Lichidatorul judiciar va depune la dosar tabelul definitiv al creanţelor născute anterior deschiderii procedurii, având în vedere soluţionarea definitivă a contestaţiilor la tabelul preliminar.

24 septembrie 2024, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Respinge cererea formulată de LUKOIL LUBRICANTS EAST EUROPE SRL, ca neîntemeiată. Cu drept de cerere de reexaminare, în termen de 15 zile de la data comunicării, care se va depune la Tribunalul Hunedoara. Admite cererea formulată de Expert Insolvenţă SPRL. Lămureşte dispozitivul sentinţei civile nr. 242/F/2024 din data de09.07.2024, în sensul că retribuţia stabilită lichidatorului judiciar provizoriu este prevăzută pentru întreaga perioadă a procedurii de faliment. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată la data de 24.09.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

9 septembrie 2024, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 24.09.2024

15 iulie 2024, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar provizoriu Expert Insolvenţă SPRL, şi în consecinţă: În temeiul art.145 alin.4 coroborat cu art.100 alin.2 din Legea nr.85/2014, dispune: Prelungirea termenului de predare a gestiunii averii de la debitor către lichidatorul judiciar, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii de la data de 15.07.2024 la data de 14.08.2024; Prelungirea termenului limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor în tabelul suplimentar de creanţe de la data de 23.08.2024 la data de 22 septembrie 2024; Prelungirea termenului de verificare a creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor de la data de 23.09.2024 la data de 22.10.2024 Prelungirea termenului limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor de la data de 23.10.2024 la data de 22.11.2024 Cu drept de apel în termen de 7 zile de la publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă.

9 iulie 2024, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Admis
Soluția pe scurt: Respinge excepţia prematurităţii, ca neîntemeiată. Respinge cererea de intrare în faliment formulată de creditoarea Fortza.RO SRL, ca neîntemeiată. Admite cererile de intrare în faliment formulate de Redolaj SRL, TMG Guard SRL, Total Force MS SRL, AJFP Hunedoara şi Royal Eurotrans SRL. În temeiul art. 145 lit. E din Legea nr.85/2014, Dispune începerea procedurii falimentului debitorului Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA, În temeiul art. 145 alin. 2 lit. b) din Legea nr. 85/2014, Desemnează lichidator judiciar provizoriu pe Expert Insolvenţă SPRL, În temeiul art. 145 alin. 2 lit. a) din Legea nr. 85/2014, Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. În temeiul art. 145 alin. 2 lit. e) din Legea nr. 85/2014, Fixează termenul maxim de predare a gestiunii către lichidatorul judiciar, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii şi dispune predarea către lichidator, în termen de 5 zile de la data intrării în faliment, a tabelului definitiv al creanţelor şi a listei creanţelor născute în cursul procedurii. În temeiul art. 145 alin. 2 lit. f) din Legea nr. 85/2014, Dispune notificarea intrării în faliment. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor creanţelor născute în cursul procedurii la 23.08.2024. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la 23.09.2024. Termenul pentru depunerea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii este de 7 zile de la publicarea în BPI a tabelului suplimentar. Fixează termenul limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la 23.10.2024. Stabileşte termen de control la 04.11.2024. În temeiul art. 151 din Legea nr. 85/2014, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Obligă debitoarea să plătească creditoarei Royal Eurotrans SRL suma de 1200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată azi, 09.07.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

2 iulie 2024, ora 10:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: amână pronunţarea la data de 09.07.2024

17 iunie 2024, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: amână pronunţarea la data de 02.07.2024

15 mai 2024, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Respins
Soluția pe scurt: Admite excepţia netimbrării. Anulează cererea formulată de Centrul de Calcul Info’98 SA, ca netimbrată. Respinge cererile formulate de Getrans Beton SRL, Ind Cema Internaţional SRL, Eurosting AAW Industry SRL şi Santacruz SRL, ca neîntemeiate. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată azi, 15.05.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

30 aprilie 2024, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: amână pronunţarea la 15.05.2024

15 aprilie 2024, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: amână pronunţarea asupra cererilor de intrare în faliment puse în discuţie, a căror discutare nu a fost prorogată la data de 30.04.2024, iar pentru soluţionarea celorlalte cereri stabileşte termen de judecată la data de 17.06.2024

4 martie 2024, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: faţă de solicitarea de amânare a cauzei formulată de AJFP Hunedoara şi de către administratorul judiciar, în vederea comunicării cererii de intrare în faliment formulată de Santacruz SRL

22 ianuarie 2024, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Având în vedere Hotărârea nr. 8 din data de 14 decembrie 2023 a Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Hunedoara şi Anexa privind cauzele cu caracter urgent, prin care s-a hotărât adoptarea unei manifestări de protest, ţinând seama de faptul că obiectul prezentei cauze nu are caracter urgent, urmează a se amâna cauza

18 octombrie 2023, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Respins
Soluția pe scurt: Respinge excepţia inadmisibilităţii, ca neîntemeiată. Respinge cererea, ca neîntemeiată. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Hunedoara.

3 octombrie 2023, ora 10:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 18.10.2023

18 septembrie 2023, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: amână pronunţarea asupra cererii de intrare în faliment formulată de către Messystech SRL la data de 03.10.2023, iar faţă de celelalte cereri stabileşte termen de judecată la 22.01.2024

26 iunie 2023, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)MA
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: STABILIT TERMEN DE JUDECATĂ LA 26.06.2023

26 iunie 2023, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: PENTRU COMUNICAREA CERERII DE INTRARE ÎN FALIMENT FORMULATĂ DE REDOLAJ SRL ŞI PENTRU DEPUNEREA UNOR ÎNSCRISURI

15 mai 2023, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: admite cererea de prelungire a perioadei de observaţie

3 aprilie 2023, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)MA
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: În baza art.59 al.3 din Legea nr.85/2014 fixează termen de control la data de 26.06.2023 Administratorul judiciar va depune la dosar raport de activitate, acte justificative privind activitatea desfăşurată, dovezi publicare BPI

13 martie 2023, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Respins
Soluția pe scurt: respinge cererea formulată de creditoarea EUROGRUP ILSM în contradictoriu cu debitoarea Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA, prin administrator judiciar Expert Insolvenţă SPRL şi administrator special pentru deschiderea procedurii falimentului ca neîntemeiată.

1 februarie 2023, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de administratorul judiciar Expert Insolvenţă SPRL, în calitate de administrator judiciar al Societăţii Complexul Energetic Hunedoara SA de prelungire a perioadei de observaţie, pentru o perioadă de 3 luni, începând cu data de 01.02.2023.

18 ianuarie 2023, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Retras
Soluția pe scurt: Ia act de cererea de renunţare la judecată, formulată de SC REDOLAJ SRL. Cu recurs în termen de 30 de zile de la data comunicării, în ceea ce priveşte cererea de renunţare la judecată, care se va depune la Tribunalul Hunedoara. Respinge cererea privind desemnarea unui curator special al creditorului CNIM Groupe, ca neîntemeiată. Cu apel în termen 7 zile de la publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, care se va depune la Tribunalul Hunedoara.

9 ianuarie 2023, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: amână pronunţarea la 18.01.2023

13 decembrie 2022, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Respins
Soluția pe scurt: Ia act de cererile de renunţare la judecată formulate de creditorii: 1.Centrul de Calcul Info’98 SA 2.Gerom Internaţional SA 3.Iulian Transfor SRL 4.Iulică Trans SRL 5.Messystech SRL 6.Romold Security SRL Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, care se va depune la Tribunalul Hunedoara. Respinge, ca rămase fără obiect, cererile formulate de creditorii: 1.Specons SRL 2.Remarul 3.EDG Edil Piteşti 4.Axa Company SRL 5.Explo Mining Coal SRL 6.Mecanex SA 7.Vega Chemicals SRL 8.Con Metal CFR 9.Sarteh Medical SRL Respinge cererea formulată de creditoarea RINO GUARD SRL ca neîntemeiată.

28 noiembrie 2022, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: AMÂNĂ PRONUNŢAREA PENTRU DATA DE 13.12.2022, IAR ÎN CE PRIVEŞTE CEREREA DE INTRARE ÎN FALIMENT FORMULATĂ DE REDOLAJ SRL PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR STABILEŞTE TERMEN DE JUDECATĂ LA DATA DE 09.01.2023, ORA 12

26 octombrie 2022, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: admite cererea de prelungire a perioadei de observaţie

5 septembrie 2022, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru continuarea procedurii si solutionarea contestatiilor la tabel preliminar

22 iunie 2022, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: ADMITE SOLICITAREA ADMINISTRATORULUI JUDICIAR CU PRIVIRE LA PRELUNGIREA PERIOADEI DE OBSERVAŢIE, PENTRU O PERIOADĂ DE 3 LUNI, CALCULATĂ DE LA DATA PREZENTĂ

23 mai 2022, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru comunicarea cererii de intervenţie principală formulată de către Ministerul Energiei

21 martie 2022, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru studiul şi comunicarea cererii de intervenţie formulată de Ministerul Energiei, pentru îndeplinirea unor obligaţii de timbrare a cererilor şi de depunere a dovezilor calităţii de reprezentant

7 februarie 2022, ora 12:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: PENTRU DISCUTAREA ADMITERII ÎN PRINCIPIU A CERERII DE INTERVENŢIE

23 noiembrie 2021, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: admite cererea de prelungire a perioadei de observaţie

11 noiembrie 2021, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Termen preschimbat
Soluția pe scurt:

8 noiembrie 2021, ora 11:00
Complet: C21-C10(sindic)
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: PRESCHIMBĂ TERMENUL DE JUDECATĂ DIN DATA DE 11.11.2021 LA DATA DE 07.02.2022

30 septembrie 2021, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Admite în parte cererea administratorului judiciar Expert Insolvenţă SPRL şi, în consecinţă: Ia act de acordul de principiu nr.AS.5223/1/14.06.2021, încheiat între debitorul debitoarea Societatea COMPLEXUL ENERGETIC HUNEDOARA SA,prin administrator special Roşu Cristian Ioan, cu avizul administratorului judiciar Expert Insolvenţă SPRL şi creditorul garantat CNIM GROUPE, privind plata sumei de 1.400.000 euro din valorificare active excedentare, precum şi substituirea obiectului garanţiei plăţii restului creanţei, de 1.575.000 euro, reprezentat de activele din cadrul SE Paroşeni, cu o ipotecă de rangul I asupra unor active din cadrul SE Deva, indicate în anexa 1 la acest acord. Cu apel în 7 zile de la publicare în BPI. Cererea se depune la Tribunalul Hunedoara. Pentru continuarea procedurii acordă termen de judecată la data de 11.11.2021 ora 10,00, pentru când se vor depune puncte de vedere cu privire la admisibilitatea în principiu a cererilor de intervenţie în interesul debitorului, formulate de Sindicatul Muntele şi Oraşul Petrila, faţă de cererile de intrare în faliment. Pune în vedere debitoarei, prin administrator special şi administrator judiciar, şi creditorului CNIM GROUPE să depună la dosar o tranzacţie care va cuprinde toate aspectele indicate în acordul de principiu şi datele de identificare ale tuturor bunurilor imobile care fac obiectul acordului, cu indicarea locului situării şi date de carte funciară. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi 30.09.2021.

9 septembrie 2021, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Respinge ca inadmisibilă cererea de intervenţie principală formulată de intervenienta Tecnoservice Bucureşti SA. Respinge sesizarea formulată de Sindicatul Solidaritatea Hunedoara pentru separarea Electrocentrale Deva SA de CEH SA. ADMITE SOLICITAREA ADMINISTRATORULUI JUDICIAR CU PRIVIRE LA PRELUNGIREA PERIOADEI DE OBSERVAŢIE, PENTRU O PERIOADĂ DE 60 ZILE, CALCULATĂ DE LA DATA DE 06.08.2021.

17 iunie 2021, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Respinge cererea formulată de creditoarea COMPANIA NAŢIONALĂ PENTRU CONTROLUL CAZANELOR, INSTALAŢIILOR DE RIDICAT ŞI RECIPIENTELOR SUB PRESIUNE SA, CNCIR SA, în contradictoriu cu debitoarea Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA şi administratorul judiciar Expert Insolvenţă SPRL, pentru repunerea în termenul de depunere a declaraţiei de creanţă.Încuviin?ează solicitarea de amânare a cauzei pentru ca administratorul judiciar să formuleze întâmpinare la cererea de deschidere a procedurii falimentului depusă de Centrul de Calcul Info `98 SA. Prorogă punerea în discu?ie a cererilor de intrare în faliment formulate în cauză. FIXEAZĂ TERMEN LA DATA DE 09.09.2021, ORA 10.00.

27 mai 2021, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Termen preschimbat
Soluția pe scurt: preschimbat termenul de judecată la data de 06 mai 2021.

6 mai 2021, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: ADMITE SOLICITAREA ADMINISTRATORULUI JUDICIAR CU PRIVIRE LA PRELUNGIREA PERIOADEI DE OBSERVAŢIE, PENTRU O PERIOADĂ DE 3 LUNI, CALCULATĂ DE LA DATA PREZENTĂ. PENTRU A SE FORMULA ÎNTÂMPINARE CU PRIVIRE LA CERERILE DE INTRARE ÎN FALIMENT FORMULATE DE SC IULICĂ TRANS SL ŞI SC IULIAN TRANSFOR SRL.

21 aprilie 2021, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Dispune din oficiu preschimbarea termenului de judecată de la data de 27 mai 2021, la data de 06 mai 2021, ora 10.00, pentru când se vor cita părţile.

11 februarie 2021, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: FIXEAZĂ TERMEN LA DATA DE 27.05.2021, ORA 10.00, PENTRU CÂND SE VOR PUNE ÎN DISCUŢIE CERERILE DE INTRARE ÎN FALIMENT. ADMITE SOLICITAREA ADMINISTRATORULUI JUDICIAR CU PRIVIRE LA PRELUNGIREA PERIOADEI DE OBSERVAŢIE, PENTRU O PERIOADĂ DE 3 LUNI, CALCULATĂ DE LA PREZENTA DATĂ.

21 ianuarie 2021, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: în vederea soluţionării apelului din dosarul nr.5075/97/2016/a4, aflat pe rolul Curţii de Apel Alba-Iulia.

12 noiembrie 2020, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: FIXEAZĂ TERMEN LA DATA DE 21.01.2021, ORA 09.00, PENTRU COMUNICAREA ÎNTÂMPINĂRII FORMULATE DE ADMINISTATORUL SPECIAL, CU PRIVIRE LA CEREREA DE DESCHIDERE A PROCEDURII FALIMENTULUI, FORMULATĂ DE REMARUL 16 FEBRUARIE. ADMITE SOLICITAREA ADMINISTRATORULUI JUDICIAR CU PRIVIRE LA PRELUNGIREA PERIOADEI DE OBSERVAŢIE, PENTRU O PERIOADĂ DE 3 LUNI, CALCULATĂ DE LA PREZENTA DATĂ.

15 octombrie 2020, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: în vederea soluţionării apelului din dosarul nr.5075/97/2016/a4, aflat pe rolul Curţii de Apel Alba-Iulia.

23 iulie 2020, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic) MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Fixează termen de control la data de 17.09.2020.

11 iunie 2020, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic) MA
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: Fixează termen de control la data de 23.07.2020.

20 mai 2020, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic) MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Fixează termen de control la data de 11.06.2020.

2 aprilie 2020, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic) MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Ţinând seama de Decretul nr.195/16.03.2020 emis de Preşedintele României şi de Hotărârea nr.257 din 17.03.2020 a Consiliului Superior al Magistraturii,constată suspendarea de plin drept,urmând a fi repus pe rol, din oficiu, după încetarea stării de urgenţă.

27 februarie 2020, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Ia act de hotărârea Adunării Creditorilor din data de 25.02.2020.

20 februarie 2020, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Respins
Soluția pe scurt: Respinge cererile formulate de creditoarea TOTAL CM SRL, prin administrator judiciar Expert Com SPRL, PRIMAGRA SRL, în contradictoriu cu debitoarea Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA, şi administratorul judiciar Expert Insolvenţă SPRL, pentru repunerea în termenul de depunere a declaraţiei de creanţă.

23 ianuarie 2020, ora 10:00
Complet: C15-C4(sindic) MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Fixează termen de control la data de 02.04.2020.

28 noiembrie 2019, ora 12:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Respins
Soluția pe scurt: Respinge ca inadmisibilă opoziţia formulata de creditorul FLORUŢ EMIL,în contradictoriu cu administratorul judiciar judiciar provizoriu Expert Insolvenţă SPRL, debitorul Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA, împotriva sentinţei nr.601/F/14.11.2019 pronunţată de judecătorul sindic în dosarul nr.5075/97/2016.

22 noiembrie 2019, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Admite cererea formulată de administratorul judiciar Expert Insolvenţă SPRL , în cauza privind pe debitoarea Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA şi în consecinţă : Aprobă prelungirea termenului pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului la 30.01.2020. Aprobă prelungirea termenului pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 19.02.2020. Contestaţiile la tabel se pot depune în 7 zile de la publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Aprobă prelungirea termenului pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 13.03.2020.Aprobă prelungirea datei şedinţei adunării creditorilor la data de 25.02.2020 ora 12,00, la sediul debitorului. Aprobă prelungirea termenului pentru întocmirea raportul privind cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia stării de insolvenţă a societăţii debitoare prevăzut de art. 58 alin.1 lit.b la data de 03.02.2020. Aprobă prelungirea termenului pentru inventarierea bunurilor din averea debitorului prevăzut de art. 101 alin.1 la data de 13.02.2020.

14 noiembrie 2019, ora 13:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Deschidere procedură generală
Soluția pe scurt: Admite cererile formulate de creditorii Societatea Armor Security SRL, ş.a. Ia act de renunţarea la judecata cererii de deschidere a procedurii insolvenţei formulată de creditoarea Devatrans SRL. Respinge cererea de intervenţie în interes propriu formulată de Sindicatul "Noroc Bun", şi cererile de intervenţie accesorie formulate. Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitorului Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA. În temeiul art.45 al.1 lit.d coroborat cu art.57 al.1 din Legea 85/2014, Numeşte administrator judiciar provizoriu pe Expert Insolvenţă SPRL, cu o retribuţie provizorie de 2500 lei, care va îndeplini atribuţiile prev. de art.58 din Legea 85/2014 şi orice atribuţii prevăzute de lege sau care vor fi stabilite de judecătorul sindic în interesul procedurii. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990 republicata si dispune menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai lichidatorului judiciar. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze notificările prevăzute la art. 100 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 86 alin.1 din Legea 85/2014, Dispune tuturor băncilor la care debitorul are deschise conturi să nu dispună de sume fără un ordin al administratorului judiciar, care va comunica de urgenţă băncilor instituirea acestei interdicţii. În temeiul art. 74 din Legea 85/2014, Pune în vedere debitorului ca, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, să depună la dosarul cauzei actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. (1). Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 30.12.2019. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 20.01.2020. Contestaţiile la tabel se pot depune în 7 zile de la publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 14.02.2020. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 27.01.2020 ora 14,00 la sediul Tribunalului Hunedoara şi convoacă creditorii debitorului. Fixează termenul limită pentru întocmirea raportului prevăzut de art. 58 alin.1 lit.a la data de 4.12.2019. Fixează termenul limită pentru întocmirea raportul privind cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia stării de insolvenţă a societăţii debitoare prevăzut de art. 58 alin.1 lit.b la data de 24.12.2019. Fixează termenul limită pentru inventarierea bunurilor din averea debitorului prevăzut de art. 101 alin.1 la data de 13.01.2020. Fixează termen de control la data de 23.01.2020. In temeiul art.99 din Legea 85/2014, Dispune notificarea deschiderii procedurii de către administratorul judiciar prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă: debitorului, creditorilor si Oficiului Registrului Comerţului Hunedoara, in vederea efectuării menţiunii deschiderii procedurii insolvenţei. In temeiul art.39 al.2 din Legea 85/2014, Dispune deschiderea de către debitor in termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii, a unui cont la o unitate bancara, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, iar in caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. In temeiul art. 76 din Legea 85/2014, Dispune administratorului judiciar comunicarea hotărârii către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului declarat la registrul corespunzător şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi. In temeiul art. 42 al.1 din Legea 85/2014, Prezenta hotărâre se comunică debitoarei, administratorului judiciar şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Hunedoara prin publicare în BPI . Executorie. Cu apel în 7 zile de la publicare în BPI. Cererea se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată în data de 14.11.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa Tribunalului Hunedoara.

5 noiembrie 2019, ora 13:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Termen intermediar
Soluția pe scurt: Respinge cererea formulată de Complexul Energetic Hunedoara SA, pentru preschimbarea termenului de judecată din data de 14.11.2019. Prezenta încheiere nu este supusă vreunei căi de atac. Dată în camera de consiliu, azi 5.11.2019.

31 octombrie 2019, ora 11:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Ia act de renunţarea Municipiul Lupeni la judecarea cererii de intervenţie accesorie în interesul debitoarei. Admite în principiu cererile de intervenţie formulate în interesul debitoarei de către Sindicatul Solidaritatea Hunedoara şi UAT Oraşul Petrila. Amână judecarea cauzei la data de 14 noiembrie 2019, ora 13.00.

17 octombrie 2019, ora 13:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: PENTRU COMUNICAREA CERERILOR DE INTERVENŢIE ACCESORIE ŞI DEPUNEREA UNUI PUNCT DE VEDERE CU PRIVIRE LA ADMISIBILITATEA ÎN PRINCIPIU A ACESTORA.

3 octombrie 2019, ora 12:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: PENTRU ÎNDEPLINIREA TERMENULUI DE 10 ZILE , DE DEPUNERE A CONTESTAŢIEI DE CĂTRE DEBITOARE, FAŢĂ DE CEREREA DE DESCHIDERE A PROCEDURII DEPUSĂ DE CĂTRE REDOLAJ SRL ORADEA.

19 septembrie 2019, ora 12:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În vederea studiului înscrisurilor de la dosar.

5 septembrie 2019, ora 12:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Respinge cererea debitoarei CEH SA de repunere în termenul de formulare a contestaţiilor împotriva cererilor de deschidere a procedurii insolvenţei formulate de creditorii SC Centrul de Calcul Info 98 SA, Societatea Naţională de Închideri Mine Valea Jiului SA, SC Gamiatricos Com SRL (fostă SC Ginard Com SRL), Devatrans SRL, SC Energoreparaţii Serv SA, SC Lazăr &Company SRL, SC Telecerna SRL, în dosarul nr.5277/97/2016. Respinge cererea de repunere în termen ca lipsită de interes faţă de creditorii renunţători SC Gerom Internaţional SA şi Oscar Downstream SRL. pentru continuarea judecării cauzei

27 iunie 2019, ora 12:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: APRECIINDU-SE NECESAR A SE VERIFICA EFECTUAREA COMUNICĂRII TUTUROR CERERILOR CREDITORILOR CU DEBITOAREA.

30 mai 2019, ora 12:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: APRECIINDU-SE NECESAR A SE VERIFICA EFECTUAREA COMUNICĂRII TUTUROR CERERILOR CREDITORILOR CU DEBITOAREA.

18 aprilie 2019, ora 12:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: PENTRU SOLUŢIONAREA CERERII DE REPUNERE ÎN TERMENUL DE DEPUNERE A CONTESTAŢIILOR DE CĂTRE DEBITOARE, APRECIIND NECESAR A SE ACVIRA DOSARELE NR. 5271/97/2016,5272/97/2016, 5374/97/2016, 5452/97/2016, 2030/97/2017, 2292/97/2017 ŞI 1467/97/2018 ALE TRIBUNALULUI HUNEDOARA.

4 aprilie 2019, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: -PENTRU A SE DEPUNE PUNCTE DE VEDERE ASUPRA ADMISIBILITĂŢII ÎN PRINCIPIU A CERERILOR DE INTERVENŢIE, FIXEAZĂ TERMEN DE JUDECATĂ LA DATA DE 18.04.2019. -PROROGĂ PUNEREA ÎN DISCUŢIE A CERERERII DE REPUNERE ÎN TERMEN, FORMULATĂ DE CĂTRE DEBITOARE, APRECIINDU-SE NECESAR A SE VERIFICA EFECTUAREA COMUNICĂRII TUTUROR CERERILOR CREDITORILOR CU DEBITOAREA.

21 martie 2019, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Respinge cererea formulată de către Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili Bucureşti , în cauza privind pe debitorul Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA, pentru preschimbarea termenului de judecată fixat la data de 04.04.2019.

22 februarie 2019, ora 09:00
Complet: C15-C4(sindic)
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Admite declaraţia de abţinere formulată de d-na judecător sindic David Gianina-Viorica, de la soluţionarea dosarului nr. 5075/97/2016, privind pe debitoarea Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA.

20 februarie 2019, ora 09:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Încheiere
Soluția pe scurt: Pentru soluţionarea cererii de abţinere formulată,

6 februarie 2019, ora 09:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Respins
Soluția pe scurt: Respinge cererea de îndreptare a erorii materiale strecurate în încheierea din 18.12.2018, formulată de debitoarea SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC HUNEDOARA SA. Cu drept de plângere în termen de 3 zile de la comunicare care în caz de exercitare se depune la Tribunalul Huneodara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.02.2019.

22 ianuarie 2019, ora 10:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea cauzei la data de 06.02.2019.

18 decembrie 2018, ora 19:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Soluția pe scurt: Respinge ca neîntemeiată contestaţia privind tergiversarea procesului formulată de creditoarea SC Compact Security SRL prin administrator judiciar Euro Quality Insolvency SPRL. Cu drept de plângere în termen de 3 zile de la comunicare care în caz de exercitare se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 18.12.2018.

6 aprilie 2017, ora 10:30
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Admite excepţia autorităţii de lucru judecat invocată din oficiu de către instanţă. Respinge cererea de suspendare a oricărei proceduri de executare silită individuală formulată de Societatea Complexul Energetic Hunedoara SA, până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 5277/97/2016 privind cererea de deschidere a procedurii insolvenţei Societăţii Complexul Energetic Hunedoara SA, existând autoritate de lucru judecat cu privire la această cerere. Cu apel în 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată în şedinţa publică azi, 6 aprilie 2017.

8 martie 2017, ora 09:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Suspendat în baza art. 413 alin.1 pct.1 Noul Cod de procedură civilă.

19 decembrie 2016, ora 11:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Conexat la dosarul nr. 5277/97/2016.

14 decembrie 2016, ora 11:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru studierea întâmpinărilor depuse la dosarul cauzei şi comunicate cu intervenientul în interes propriu şi pentru ca acesta să-şi exprime punctul de vedere faţă de excepţia inadmisibilităţii cererii de intervenţie în interes propriu invocată,

12 decembrie 2016, ora 11:30
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru studierea cererii de intervenţie depusă la dosarul cauzei şi comunicată şi pentru citarea intervenientului în interes propriu Sindicatul "Noroc Bun" cu menţiunea să timbreze cererea de intervenţie în interes propriu cu 200 lei taxă judiciară,

7 decembrie 2016, ora 09:00
Complet: C14-C3(sindic)
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru studierea contestaţiilor formulate, depuse la dosarul cauzei şi comunicate,



Pagina principală