Informații dosare ce cuprind 5172/2/2023

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 5172/2/2023
Data înregistrării: 27 iulie 2023, ora 13:25:00
Data ultimei modificări: 5 februarie 2025, ora 12:10:48
Instanță: Curtea de Apel București
Secție: Secţia a VIII-a contencios administrativ şi fiscal
Materie: contencios administrativ și fiscal
Obiect: anulare act emis de Consiliul Naţional al Audiovizualului decizia nr. 420/28.06.2023
Stadiu procesual: Fond

Părți:
SC GEOPOL INTERNATIONAL SRL PRIN ADMINISTRATOR JUDICIAR CASA DE INSOLVENŢĂ MOLDOVA SPRL - Reclamant
CONSILIUL NATIONAL AL AUDIOVIZUALULUI - Pârât

Ședințe:
17 decembrie 2024, ora 09:30
Complet: 8-Completul 3 fond
Tip soluție: 413 NCPC/244 CPC
Soluția pe scurt: Admite cererea reclamantei de sesizare a Curţii Constituţionale şi, în temeiul art. 29 alin. (4) din Legea nr. 47/1992 privind organizarea si funcţionarea Curţii Constituţionale: Sesizează Curtea Constituţională cu excepţia de neconstituţionalitate a dispoziţiilor art. 91 alin. (1) din Legea nr. 504/2002 cu privire la sintagma „precum şi a deciziilor având caracter normativ emise de Consiliu”. În temeiul art. 413 alin.(1) pct. 1 Cod procedură civilă, suspendă judecata cauzei până la soluţionarea excepţiei de neconstituţionalitate. Cu recurs pe durata suspendării cursului judecării procesului, care se depune la Curtea de Apel Bucureşti, în privinţa soluţiei ce priveşte suspendarea. Fără cale de atac în privinţa soluţiei ce priveşte sesizarea Curţii Constituţionale. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 17.12.2024.

3 decembrie 2024, ora 12:00
Complet: 8-Completul 3 fond
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 17.12.2024.

25 septembrie 2024, ora 09:30
Complet: 8-Completul 3 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru a da posibilitate reprezentantului pârâtului să ia cunoştinţă de conţinutul cererii de sesizare a Curţii Constituţionale, să-şi exprime punctul de vedere cu privire la această cerere şi să depună la dosar delegaţia de reprezentare, va dispune amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată.

14 mai 2024, ora 12:00
Complet: 8-Completul 3 fond
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru a da posibilitate reprezentantului pârâtului să ia cunoştinţă de conţinutul cererii modificatoare a cererii de chemare în judecată, va admite cererea de amânare a cauzei şi va dispune acordarea unui nou termen de judecată. Va dispune citarea reclamantei prin administrator judiciar Casa de Insolvenţă Moldova SPRL.



Pagina principală