Informații dosare ce cuprind 5328/118/2024
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
5328/118/2024
Data înregistrării:
8 august 2024, ora 11:39:00
Data ultimei modificări:
27 martie 2025, ora 15:35:18
Instanță:
Tribunalul Constanța
Secție:
Secţia I civilă
Materie:
litigii de muncă
Obiect:
calcul drepturi salariale
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
BLACIOTI RADU FLORIN - Reclamant
GRUP SERVICII PETROLIERE CATERING SRL - Pârât
Ședințe:
21 februarie 2025, ora 12:30
Complet: L.M.5
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Respinge ca nefondată excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei.
Admite in parte acţiunea.
Obligă pârâta la plata către reclamant a drepturilor salariale neachitate in cuantum de 15299 lei aferente perioadei 01.11.2023-29.02.2024, actualizate cu indicele de inflaţie, la care se adaugă dobânda legală penalizatoare, de la scadenţa fiecărei componente a debitului principal, la data plăţii.
Obligă pârâta la plata către reclamant a contravalorii in lei a unui numar de 62 de ore suplimentare actualizate cu indicele de inflaţie, la care se adaugă dobânda legală penalizatoare, de la scadenţa fiecărei componente a debitului principal, la data plăţii.
Obliga parata la intocmirea si depunerea declaratiilor privind obligatiile de plata a contributiilor sociale datorate bugetului de stat si bugetului asigurarilor sociale.
Repinge ca nefondat capatul de cerere avand ca obiect obligarea paratei la plata drepturilor de concediu de odihna neefectuat.
Obliga parata la plata sumei de 1800 lei catre reclamant cu titlu de cheltuieli de judecata reprezentand onorariu avocat.p
Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Constanţa, sub sancţiunea nulităţii.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 21.02.2025.
5 februarie 2025, ora 12:30
Complet: L.M.5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 21.02.2025 pentru imposibilitatea constituirii legale a completului de judecată.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 05.02.2025.
20 ianuarie 2025, ora 14:00
Complet: L.M.5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 05.02.2025.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.01.2025.
Pagina principală