Informații dosare ce cuprind 582/102/2023
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
582/102/2023
Data înregistrării:
28 februarie 2023, ora 11:43:00
Data ultimei modificări:
6 februarie 2024, ora 16:01:19
Instanță:
Tribunalul Mureș
Secție:
Secţia Contencios Administrativ şi Fiscal
Materie:
contencios administrativ și fiscal
Obiect:
obligare emitere act administrativ
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
ACHITEI ELENA LACRIMIOARA - Reclamant
BEJINARIU MARIANA MIHAELA - Reclamant
BIDIHON GABRIELA - Reclamant
CHESCU ANGELA - Reclamant
COJOCARIU CARMEN - Reclamant
CUCURUZAC ANDREI SERBAN - Reclamant
HARIGA FLORETA OTILIA - Reclamant
LEONTI CONSTANTIN - Reclamant
LUPASCU ANCA FLORENTINA - Reclamant
MIHAILEANU CONSTANTIN - Reclamant
MUSINA MADALINA MIHAELA - Reclamant
NISTOR MARIA - Reclamant
OSTAFIE ELENA - Reclamant
POPESCU ANA MARIA - Reclamant
SEVERINCU CLAUDIA - Reclamant
VASILCIUC ANISOARA - Reclamant
VOLINTIRU ADRIANA - Reclamant
CURTEA DE APEL SUCEAVA - Pârât
Ședințe:
26 octombrie 2023, ora 09:00
Complet: CFca5
Tip soluție: Alte soluţii
Soluția pe scurt: Respinge excepţia dreptului material la acţiune.
Respinge acţiunea formulată de reclamanţii A E , B M M, B G, C A, C C, C A Ş, H F O, L C, L.A.F., M.C., M.M M., N M, O E, P A M, Se C, V A, V A, în contradictoriu cu pârâta C de A S, (cu sediul în) , ca neîntemeiată.
Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cererea de recurs se va depune la Tribunalul Mureş.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 26.10.2023.
20 octombrie 2023, ora 09:00
Complet: CFca5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronun?area la data de 26.10.2023
5 octombrie 2023, ora 11:00
Complet: CFca5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având nevoie de timp pentru a delibera, apreciază necesară amânarea pronunţării la data de 20 octombrie 2023, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, potrivit dispoziţiilor art. 396 alin.2 Cod de procedură civilă.
21 septembrie 2023, ora 12:00
Complet: CFca5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Având nevoie de timp pentru a delibera, apreciază necesară amânarea pronunţării la data de 05 octombrie 2023, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, potrivit dispoziţiilor art. 396 alin.2 Cod de procedură civilă.
25 mai 2023, ora 11:00
Complet: CFca5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: -amânarea cauzei şi citarea reclamanţilor cu men?iunea de a preciza dacă au fost emise pentru fiecare dintre aceştia decizii de salarizaare raportat la valoarea de referinţă sectirială de 605.225 lei cu eliminarea plafonării instituite asupra salariilor de bază brute lunare urmare a aplicării prevederilor art. 38 alin. 6 din instituţie asupra salaariilor de bază brute lunare urmare a aplicării prevederilor art. 38 alin. 6 din Legea-cadru nr. 153/2017, iar în caz afirmativ să înainteze la dosar copii certificate pentru conformitate cu originalul a acestora.
Pagina principală