Informații dosare ce cuprind 607/224/2023
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
607/224/2023
Numărul vechi:
Data înregistrării:
17 iulie 2023, ora 12:30:00
Data ultimei modificări:
24 decembrie 2024, ora 16:01:12
Instanță:
JudecatoriaDRAGOMIRESTI
Secție:
...
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
pretenţii CONSTATAREA PERIMĂRII
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
SC ARMIN BET LIMITED SRL PRIN LICHIDATOR JUDICIAR ALARM IPURL - Reclamant
DANUT GHERGALA SRL - Pârât
Ședințe:
19 decembrie 2024, ora 9:30
Complet: Complet nr.1 NCPC
Tip soluție: Constată perimată cererea
Soluția pe scurt: Admite excepţia perimării cererii de chemare în judecată, invocată din oficiu şi pe cale de consecinţă:
Constată perimată cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta SC ARMIN BET LIMITED SRL reprezentantă legal prin lichidatorul judiciar ALARM IPURL, în contradictoriu cu pârâta DANUT GHERGALA SRL , având ca obiect acţiune în pretenţii.
Cu drept de recurs în 5 zile de la pronunţare, cererea urmând să fie depusa la Judecătoria Dragomireşti.
Pronunţată azi, 19.12.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
5 decembrie 2024, ora 9:00
Complet: Complet nr.1 NCPC
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 19.12.2024, când pronunţarea va avea loc prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
11 aprilie 2024, ora 11:00
Complet: Complet nr.1 NCPC
Tip soluție: 242 NCPC/155-1 CPC
Soluția pe scurt: În temeiul art. 242 alin. 1 Cod procedură civilă, suspendă judecarea cererii formulate de reclamanta SC ARMIN BET LIMITED, în contradictoriu cu pârâta DANUT GHERGALA SRL, având ca obiect acţiune în pretenţii, până la îndeplinirea de către reclamantă a obligaţiei stabilite de către instanţă, de a depune Contractul de asociere în participaţie nr.1785/08.20.2019 în original.
Dispune trimiterea dosarului la arhivă, spre păstrare, până la îndeplinirea obligaţiilor de către reclamantă.
Cu drept de recurs pe toată durata suspendării cursului judecării procesului.
Pronunţată în şedinţa publică de azi 11.04.2024.
11 ianuarie 2024, ora 9:00
Complet: Complet nr.1 NCPC
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt:
pentru administrarea probaţiunii încuviintate, cu înscrisuri şi martori
Pagina principală