Informații dosare ce cuprind 6408/109/2022
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
6408/109/2022
Numărul vechi:
Data înregistrării:
16 decembrie 2022, ora 12:43:00
Data ultimei modificări:
18 decembrie 2023, ora 14:01:52
Instanță:
Tribunalul Argeș
Secție:
Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
Materie:
litigii de muncă
Obiect:
drepturi băneşti sume compensatorii - vrs 605,225
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
RĂDOI MARIUS - Reclamant
MARIN GABRIEL - Reclamant
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ CURTEA DE APEL PITEŞTI - Pârât
PARCHETUL DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL ARGEŞ - Pârât
Ședințe:
2 noiembrie 2023, ora 11:00
Complet: C9-LM-FOND
Tip soluție: Respinge cererea
Soluția pe scurt: Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Piteşti şi, în consecinţă, respinge acţiunea formulată în contradictoriu cu acesta ca fiind formulată împotriva unei persoane lipsite de calitate procesuală pasivă.
Respinge excepţia autorităţii de lucru judecat invocată de pârâţi.
Respinge acţiunea ca neîntemeiată.
Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Tribunalul Argeş.
Pronunţată, azi, 02.11.2023 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
19 octombrie 2023, ora 11:00
Complet: C9-LM-FOND
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 02.11.2023.
Cu apel odată cu fondul, ce va fi depus la Tribunalul Argeş.
Pronunţată azi 19.10.2023, la Tribunalul Argeş, Secţia Pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
4 mai 2023, ora 11:00
Complet: C9-LM-FOND
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Încuviinţează, pentru părţi, proba cu înscrisuri.
Pune în vedere pârâtului, Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Piteşti, în raport de excepţia autorităţii de lucru judecat invocată, să depună, la dosar, sentinţa la care face referire.
Va pune în vedere reclamanţilor, în raport de această sentinţă, să precizeze obiectul cererii de chemare în judecată.
Prorogă discutarea excepţiilor invocate de pârâtul Pachetul de pe lângă Curtea de Apel Piteşti, respectiv excepţia lipsei calităţii procesuale pasive şi excepţia autorităţii de lucru judecat, pentru următorul termen de judecată.
Amână judecarea cauzei la data de 19.10.2023, pentru ca pârâtul Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Piteşti să depună, la dosar, sentinţa la care face referire, în raport de excepţia autorităţii de lucru judecat invocată, pentru ca reclamanţii să precizeze obiectul cererii de chemare în judecată şi pentru discutarea excepţiilor invocate de pârâtul Pachetul de pe lângă Curtea de Apel Piteşti, respectiv excepţia lipsei calităţii procesuale pasive şi excepţia autorităţii de lucru judecat.
Părţile au termen în cunoştinţă, potrivit art.229 cod proc.civilă.
Cu apel odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, azi 04 mai 2023, la Tribunalul Argeş-Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale.
Pagina principală