Informații dosare ce cuprind 695/119/2025
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
695/119/2025
Data înregistrării:
21 iulie 2025, ora 08:05:00
Data ultimei modificări:
13 martie 2026, ora 14:01:24
Instanță:
Tribunalul Covasna
Secție:
Secţia civilă
Materie:
Faliment
Obiect:
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
RO-D TRANSPORT SRL PRIN REPREZENTANT LEGAL – ADMINISTRATOR GROSS ERNEST - Creditor
CVRD INDUSTRIES SRL PRIN REPREZENTANT LEGAL – ADMINISTRATOR MOLNAR EVA - Debitor
Ședințe:
12 martie 2026, ora 09:00
Complet: CC11
Tip soluție: Respinge cererea
Soluția pe scurt: Admite excepţia tardivităţii depunerii cauţiunii.Respinge cererea formulată de creditoarea RO-D TRANSPORT SRL prin reprezentant legal, pentru deschiderea procedurii insolvenţei debitoarei CVRD INDUSTRIES SRL prin reprezentant legal.Respinge contestaţia formulată de debitoarea SC CVRD Industries SRL.Respinge cererea debitoarei privind obligarea creditoarei la plata cheltuielilor de judecată.Dispune restituirea către creditoarea Ro-D Transport SRL a cauţiunii în sumă de 40.000 lei depusă la Banca Comercială Română SA, potrivit extrasului de cont din 3 februarie 2026 (fila 10, vol. II), după împlinirea unui termen de 30 de zile de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri, în condiţiile art. 1064 din Codul de procedură civilă.Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare.Pronunţată azi, 12 martie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
6 martie 2026, ora 10:30
Complet: CC11
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amânat la data de 12 martie 2026 pronunţarea asupra prezentei cauze, pentru a se acorda părţilor posibilitatea de a depune concluzii scrise şi întrucât deliberarea necesită mai mult timp, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
6 februarie 2026, ora 10:30
Complet: CC11
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amânat pentru a se comunica părţii creditoare înscrisurile depuse la dosar de către debitoare
5 decembrie 2025, ora 10:30
Complet: CC11
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amânat pentru ca partea creditoare să depună la dosar dovada privind consemnarea la o bancă a unei cauţiuni în valoare de 40.000 lei, în conformitate cu dispoziţiile art. 72 alin. (1) din Legea nr. 85/2014.
10 octombrie 2025, ora 10:30
Complet: CC11
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amânat cauza în conformitate cu Hotărârea adunării generale a judecătorilor din cadrul Tribunalului Covasna nr.4/26 august 2025, precum şi pentru a se pune în discuţie cererea debitoarei privind obligarea creditoarei la plata unei cauţiuni
19 septembrie 2025, ora 10:00
Complet: CC11
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Amânat cauza în conformitate cu Hotărârea adunării generale a judecătorilor din cadrul Tribunalului Covasna nr.4/26 august 2025, pentru a se timbra contestaţia debitoarei, precum şi pentru a se pune în discuţie cererea debitoarei privind obligarea creditoarei la plata unei cauţiuni
Pagina principală