Informații dosare ce cuprind 7060/202/2025
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
7060/202/2025
Data înregistrării:
21 august 2025, ora 13:02:00
Data ultimei modificări:
14 februarie 2026, ora 15:01:57
Instanță:
Judecătoria Călărași
Secție:
.
Materie:
Civil
Obiect:
validare poprire
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
SVEA EKONOMY CYPRUS LIMITED - Creditor
PETRE MĂDĂLIN CEZER - Debitor
MIG VAS DISTRIBUŢIE SRL - Terţ poprit
Ședințe:
16 decembrie 2025, ora 09:00
Complet: Complet 1 - civil
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte cererea de validare a popririi formulată de creditoarea SVEA EKONOMI CYPRUS LIMITED, în contradictoriu cu debitorul MĂDĂLIN-CEZAR PETRE şi terţul poprit MIG VAS DISTRIBUŢIE SRL.
Validează poprirea înfiinţată de BEJ TRANCĂ BOGDAN OVIDIU, în dosarul de executare nr. 2100/2025 prin adresa de înfiinţare a popririi din 17.07.2025 asupra sumelor de bani datorate de terţul poprit MIG VAS DISTRIBUŢIE SRL debitorului PETRE MĂDĂLIN-CEZAR şi obligă terţul poprit să plătească creditoarei SVEA EKONOMI CYPRUS LIMITED 1/3 din sumele datorate debitorului PETRE MĂDĂLIN-CEZAR, până la concuren?a sumei de 1817,14 lei, din care 998,43 lei reprezentând cheltuieli de executare în dosarul de executare silită nr. 2100/2025 al BEJ TRANCĂ BOGDAN OVIDIU.
Respinge, ca neîntemeiat, capătul de cerere privind amendarea terţului poprit.
Obligă terţul poprit MIG VAS DISTRIBUŢIE SRL către creditoarea SVEA EKONOMI CYPRUS LIMITED la plata sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată.
Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Călăraşi
Pronunţată astăzi, 16.12.2025, soluţia fiind pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pagina principală