Informații dosare ce cuprind 7897/311/2023
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
7897/311/2023
Data înregistrării:
7 august 2023, ora 12:39:00
Data ultimei modificări:
29 ianuarie 2024, ora 13:06:42
Instanță:
Judecătoria Slatina
Secție:
Civil
Materie:
litigii cu profesioniștii
Obiect:
cerere de valoare redusă
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
INVESTCAPITAL LTD -REP. DE GĂNŢOI,FURCULIŢĂ ŞI ASOCIAŢII SPARL - Reclamant
DUM LAUR NIC AMANET CASH SRL - Pârât
Ședințe:
17 ianuarie 2024, ora 12:00
Complet: CC7
Tip soluție: Admite in parte cererea
Soluția pe scurt: Admite în parte cererea de valoare redusă formulată de către reclamanta INVEST CAPITAL LTD, în contradictoriu cu pârâtul Dum Laur Nic Amanet Cash SRL.
Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 126,40 lei reprezentând debit principal.
Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 16,35 lei reprezentând penalităţi de întârziere. Obligă pârâtul în continuare la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare calculată asupra debitului principal începând cu data introducerii cererii de chemare în judecată, aceea de 07.08.2023.
Respinge în rest cererea ca neîntemeiată.
Obligă pârâtul la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată în cuantum de 50 de lei, reprezentând taxă judiciară de timbru.
Executorie de drept.
Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Slatina.
Pronunţată astăzi, 17.01.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pagina principală