Informații dosare ce cuprind 794/30/2025

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 794/30/2025
Data înregistrării: 27 februarie 2025, ora 13:07:00
Data ultimei modificări: 29 septembrie 2025, ora 15:31:06
Instanță: Tribunalul Timiș
Secție: SECŢIA a II-a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Reorganizare judiciară
Stadiu procesual: Fond

Părți:
PROTOCOL MAKER SRL - ÎN REORGANIZARE - Debitor
PDA INSOLVENCY S.P.R.L. - ADMINISTRATOR JUDICIAR - Lichidator
ADMINISTRATIA JUDETEANA A FINANTELOR PUBLICE TIMIS - Creditor
MORAZZANI ALAIN CHARLES JOSEPH - Creditor
SEQUENTURA SRL - Creditor
ELOVLA SRL - Creditor MEMBRU AL COMITETULUI CREDITORILOR - 3
TOP AER INSTAL SRL - Creditor PREŞEDINTE AL COMITETULUI CREDITORILOR
IORDAN ANA - Creditor
PLANIJOB SRL - Creditor
FRONTJOB SRL - Creditor MEMBRU AL COMITETULUI CREDITORILOR - 2
HUMANZILLA SRL - Creditor

Ședințe:
5 martie 2026, ora 13:00
Complet: C2NS/MA
Tip soluție:
Soluția pe scurt:

18 septembrie 2025, ora 12:00
Complet: C2NS/MA
Tip soluție: Confirmat plan de reorganizare sau lichidare
Soluția pe scurt: Confirmă planul de reorganizare propus de debitoare. Acordă termen administrativ de control la data de 05.03.2026, Camera de Consiliu, ora 13. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 18.09.2025.

10 iulie 2025, ora 12:00
Complet: C2NS/MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Acordă termen administrativ de control la data de 18.09.2025, Camera de Consiliu, ora 12:00, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 11.09.2025, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură şi demersurile ce urmează a le efectua. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 10.07.2025.

7 martie 2025, ora 09:00
Complet: C2NS/MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Admite cererea. Deschide procedura generală de insolvenţă împotriva debitoarei. Desemnează administratorul judiciar provizoriu PDA Insolvency SPRL.



Pagina principală