Informații dosare ce cuprind 81/40/2022/a7
(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)
1. Numărul dosarului:
81/40/2022/a7
Data înregistrării:
18 noiembrie 2022, ora 09:18:00
Data ultimei modificări:
17 octombrie 2023, ora 13:31:13
Instanță:
Tribunalul Botoșani
Secție:
Falimente
Materie:
Faliment
Obiect:
antrenare raspundere
Stadiu procesual:
Fond
Părți:
LEX EXPERT IPURL LICHIDATOR JUDICIAR AL SOC. ORIENT SKYLINE CONNECT SRL - Reclamant
CONDURACHI CRISTINA CLARA - Pârât
OPRIŞANU OVIDIU GABRIEL - Pârât
Ședințe:
9 octombrie 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Suspendat
Soluția pe scurt: În baza art. 413 (1) pct. 3 Cod procedură civilă şi art. 169(1) Legea nr. 85/2014, dispune suspendarea judecării cauzei până la cunoaşterea cuantumului pasivului pe care debitorul îl va avea după valorificarea bunurilor din patrimoniu.Cu drept de recurs pe toată durata suspendării care se depune la Tribunalul Botoşani.Pronuţată la data de 09.10.2023.
13 iunie 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Repus pe rol
Soluția pe scurt: Repus cauza pe rol. Acordă termen la 09.10.2023 pentru când se vor cita părţile. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor la 13.06.2023.
6 iunie 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 13.06.2023.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei la data de 06.06.2023.
29 mai 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 06.06.2023.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei la data de 29.05.2023.
22 mai 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea la data de 29.05.2023.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei la data de 22.05.2023.
10 aprilie 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: pentru a se lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării depusă la termen, pentru a se indica de către practicianul în insolvenţă al debitoarei natura documentelor contabile care nu se regăsesc la pârâtă aferent perioadei în care a deţinut funcţia de administrator, documentaţia care ar fi trebuit depusă, precizări raportat şi la dosarul penal.
13 martie 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: se acordă termen la data de 10.04.2023, pentru când se vor comunica precizările ambilor pârâţi chemaţi în judecată. Se pune în vedere lichidatorului judiciar să indice şi să ataşeze înscrisuri referitoare la valoarea sumelor pentru care nu s-au făcut demersuri de recuperare, indicând cuantumul, debitorul, temeiul contractual şi data. De asemenea se va indica valoarea presupusului prejudiciului cauzat prin vânzarea autoturismului Skoda. Se pune în vedere pârâtei Condurache Cristina prin reprezentant, să ofere justificări cu privire la diferenţa dintre veniturile efectiv încasate şi sumele declarate ca încasate, astfel cum a rezultat din precizările depuse pentru acest termen. Va oferi justificări cu privire la achiziţiile făcute de la societatea Co&Co fără contract şi faţă de presupusa lipsă a bunurilor efectiv intrare în societate în temeiul acestor contracte, va preciza cu ce titlu s-au plătit sumele către Co&Co şi către asociatul Oprişanu Ovidiu Gabriel, ataşând documente justificative.
13 februarie 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Întrucât prin cererea de amânare nu au fost indicate împrejurări care să constituie motive temeinice de amânare şi întrucât practicianul nu sşa conformat dispoziţiei, în temeiul art. 60 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, aplică amendă judiciară în cuantum de 2000 lei. Se va acorda termen pentru când se reiterează solicitarea din încheierea de şedinţă din 30 ianuarie 2023, pentru a depune precizări la cererea introductivă şi a comunicării acesteia către pârâţi, urmând a fi depusă la dosarul cauzei cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată.
30 ianuarie 2023, ora 9:00
Complet: CF10
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: se va acorda termen pentru ca reclamanta să precizeze cererea de chemare în judecată cu detalierea distinctă a situaţiei de fapt şi a situaţiei de drept evidenţiind pentru fiecare pârâţi acţiunile sau inacţiunile pe care le consideră a fi imputabile şi care au generat starea de isolvenţă prin raportare la temeiul de drept indicat.
Pagina principală