Informații dosare ce cuprind 963/30/2025

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 963/30/2025
Data înregistrării: 10 martie 2025, ora 11:42:00
Data ultimei modificări: 6 februarie 2026, ora 13:02:05
Instanță: Tribunalul Timiș
Secție: SECŢIA a II-a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Stadiu procesual: Fond

Părți:
PERI ROMANIA SRL - Creditor
BLITZ D PROJEKTE SRL - IN INSOLVENTA - Debitor
BIJU SRL PRIN LICHIDATOR EUROSMART FILIALA TIMIS SPRL - Creditor
DFMT - Creditor
ADMINISTRATIA JUDETEANA A FINANTELOR PUBLICE TIMIS - Creditor
EGERIA TM SRL - Creditor
TOI TOI & DIXI SRL - Creditor

Ședințe:
21 mai 2026, ora 12:00
Complet: C1NS/MA
Tip soluție:
Soluția pe scurt:

29 ianuarie 2026, ora 9:00
Complet: C1NS/MA
Tip soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Soluția pe scurt: Dispune intrarea în faliment procedură simplificată, acordă termen la 21.05.2026, pentru continuarea procedurii.

4 decembrie 2025, ora 12:00
Complet: C1NS/MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Ia act de conţinutul raportului de activitate depus la dosar pentru termenul de azi şi de măsurile întreprinse de administratorul judiciar provizoriu. Fixează termen de judecată la data de 29/01/2026, sala nr. 174, ora – afişată pe portalul instanţei, pentru când se vor cita părţile prin B.P.I., cu menţiunea că la termenul acordat se va pune în discuţie cererea administratorului judiciar provizoriu prin care se solicită intrarea debitoarei în procedura falimentului. Practicianul în insolvenţă are obligaţia de a depune la dosarul cauzei, cel mai târziu cu 7 zile anterior termenului de judecată, dovada publicării în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a raportului cu propunerea de intrare în faliment a debitoarei, în măsura în care nu a fost depusă. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosar duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite Serviciului Arhivă copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport, separat, pe care să-l depună la dosar, să-l comunice cu petentele şi să îl publice în B.P.I., dovezile de comunicare, respectiv de publicare în B.P.I. urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 al. 4 din Legea nr. 85/2014 raportat la art. 194 C.pr.civ. separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic ducând la aplicarea sancţiunii amenzii. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată azi, 04 Decembrie 2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

17 iulie 2025, ora 09:00
Complet: C1NS/MA
Tip soluție: Legea 85/2006 privind insolventa
Soluția pe scurt: Respinge cererea reclamantei Peri Romania SRL. Admite cererea reclamantei SC Biju SRL. Deschide procedura generala a insolvenţei. Desemnează administrator judiciar provizoriu pe NEVCOM INSOLVENCY IPURL. Acordă termen la 04.12.2025, pentru continuarea procedurii.

3 iulie 2025, ora 09:00
Complet: C1NS/MA
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 17.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 03.07.2025.

8 mai 2025, ora 9:00
Complet: C1NS/MA
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: În vederea acordarii unui termen în continuare, amână judecarea cauzei la data de 03.07.2025.



Pagina principală