Informații dosare ce cuprind 992/103/2025

(date furnizate de portalul instanțelor de judecată)

1. Numărul dosarului: 992/103/2025
Data înregistrării: 24 aprilie 2026, ora 11:23:00
Data ultimei modificări: 24 aprilie 2026, ora 12:31:42
Instanță: Curtea de Apel Bacău
Secție: Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal
Materie: litigii cu profesioniștii
Obiect: acţiune în anulare a hotarârii AGA
Stadiu procesual: Apel

Părți:
INTERTRADE GROUP LTD SRL - Intimat Reclamant
KARI & ANDREI & CO SRL - Apelant Pârât
ROMTRUST & BAU SRL - Intimat Pârât
HOTEL PERLA MOLDOVEI SRL - Apelant Pârât
ŞERBAN MARIA - Apelant Reclamant

Nu există informații despre ședințele din dosar.


2. Numărul dosarului: 992/103/2025
Data înregistrării: 30 mai 2025, ora 09:30:00
Data ultimei modificări: 24 aprilie 2026, ora 11:40:07
Instanță: Tribunalul Neamț
Secție: Sectia a II-a Civilă de Contencios Administrativ şi Fiscal
Materie: litigii cu profesioniștii
Obiect: rezoluţiune contract trimis de Tribunalul Bacău pentru soluţionare dosar 2490/110/2023 urmare admiterii strămutării
Stadiu procesual: Fond

Părți:
INTERTRADE GROUP LTD SRL - Reclamant
KARI & ANDREI & CO SRL - Pârât
ROMTRUST & BAU SRL - Pârât
HOTEL PERLA MOLDOVEI SRL - Pârât
ŞERBAN MARIA - Intervenient

Ședințe:
26 februarie 2026, ora 10:00
Complet: COM5 amânări
Tip soluție: Admite cererea
Soluția pe scurt: Respinge, ca neîntemeiată, cererea de suspendare a judecăţii cauzei. Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta Intertrade Group LTD S.R.L., în contradictoriu cu pârâtele Kari & Andrei & CO S.R.L., Hotel Perla Moldovei S.R.L. şi Romtrust & Bau S.R.L. Dispune rezoluţiunea parţială a convenţiei de cesiune a părţilor sociale, materializată prin Hotărârea Adunării Generale a Asociaţilor „Hotel Perla Moldovei” S.R.L. nr. 1/15.12.2020, numai în ceea ce priveşte pârâta Kari & Andrei & CO S.R.L. Dispune repunerea părţilor în situaţia anterioară, în sensul radierii din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Bacău a calităţii de asociat dobândite de pârâta Kari & Andrei & CO S.R.L. şi al restabilirii în favoarea reclamantei Intertrade Group LTD S.R.L. a drepturilor corespunzătoare părţilor sociale ce au făcut obiectul cesiunii către această pârâtă. Dispune comunicarea hotărârii către Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Bacău, în vederea efectuării menţiunilor corespunzătoare, după rămânerea definitivă. Respinge, ca neîntemeiată, cererea de intervenţie voluntară accesorie formulată de intervenienta Şerban Maria, în interesul pârâtei Kari & Andrei & CO S.R.L. Respinge, ca neîntemeiată, cererea de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Neamţ – Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată astăzi, 26.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

19 februarie 2026, ora 10:00
Complet: COM5 amânări
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 26.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 19.02.2026.

12 februarie 2026, ora 10:00
Complet: COM5 amânări
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 19.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 12.02.2026.

28 ianuarie 2026, ora 10:00
Complet: COM5 amânări
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 12.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 28.01.2026.

13 ianuarie 2026, ora 09:30
Complet: COM5
Tip soluție: Amână pronunţarea
Soluția pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 28.01.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 13.01.2026.

18 noiembrie 2025, ora 09:30
Complet: COM5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru solicitarea de relaţii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Bacău în legătură cu dosarele penale nr.4832/P/2023 şi 4860/P/2023.

16 septembrie 2025, ora 10:30
Complet: COM5
Tip soluție: Amână cauza
Soluția pe scurt: Pentru citarea intervenientei Şerban Maria, introdusă în cauză la termenul de astăzi, şi pentru ca pârâtele să comunice relaţiile solicitate de instanţă în vederea soluţionării cererii de suspendare pe care au formulat-o prin concluziile scrise depuse la dosar la data de 11.09.2025.



Pagina principală